IMG 20170603 144001V sobotu 3. června 2017 opustila budovu ZVaS v Českých Budějovicích další velká skupina těch, kdo v uplynulém školním roce absolvovali akreditované studium pedagogiky pro asistenty pedagoga. V průběhu deseti měsíců pronikali do problematiky pedagogiky a psychologie, rozpracovávali zvolená témata, absolvovali praxi, vyměňovali si své poznatky, komunikovali se svými lektory, kteří se jim snažili zprostředkovat co nejvíce zkušeností ze své práce.

A potom už přišla zkouška, obhajoba závěrečné práce, předání osvědčení a za posledním účastníkem kurzu se zavřely dveře. Rozešli se do mateřských a základních škol celého Jihočeského kraje, aby svou spoluprací s učiteli pomohli zvládat překážky dětem a žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Přejeme VÁM všem, aby vám práce přinášela nejen uspokojení, ale co nejvíce radosti z toho, že jste potřební a důležití v životě těch, kteří to nejvíce potřebují.

A zatímco letošní asistenty pedagoga čeká už „ostrá“ praxe, do školního roku 2017–2018 se hlásí již více než dalších třicet zájemců o studium pedagogiky. Čeká je pronikání do problematiky …

Vítejte!