Setkání PET na ZadověTolik angličtiny zvasovská chata Mládí asi ještě neslyšela. Z pátku na sobotu se tu totiž sešlo 28 účastníků setkání s anglicky mluvícími rodilými mluvčími, aby si zkusili trénovat SPEAKING. A Neil Kisby a Evan Lewis opravdu rozmluvili každého. Po trošičku nesmělých začátcích se tak rozproudila příjemná diskuze, během níž se obě strany nejen vzájemně představily, ale přiblížily si svou práci ve škole, záliby, svá města, nechyběly zmínky o oblíbených pokrmech a nápojích, zážitcích z dovolené a mnoho dalšího. Pro nás, organizátory -pozorovatele bylo hodně zajímavé zjištění, že i ty byly vedeny většinou v angličtině. A tak se brzy zdánlivě formální představování změnilo v živou a přátelskou komunikaci, která neutichala ani při večeři a přestávkách na občerstvení. Prodloužený večer všechny účastníky setkání mile stmelil, takže slunečná sobota, do které jsme se všichni probudili, byla už více než příjemná.

Je nutné dodat, že k celkové atmosféře přispěla i vlídnost a ochota jediné paní kuchařky paní Peškové, která se vzorně postarala o chutnou stravu, a vedoucí chaty Mládí paní Brathové. Oběma jim patří naše poděkování.

No a po obědě nás všechny čekalo už jen loučení s Neilem a Evanem, jak všichni účastníci už říkali našim – svým rodilým mluvčím, zamávání autům, kterými se rozjížděli do svých domovů a poslední pohled na zadovskou krajinu kouzelně vymalovanou podzimem. Příjemný víkend s angličtinou se nám vydařil! Good bye!

Za pořadatele: Alena Podepřelová