Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 14:00 - 17:15 |
Lektor | Mgr. Michaela Kotlasová |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ a SŠ |
Oblast | Digitální kompetence |
Anotace | Workshop je určen pro učitele, kteří chtějí efektivně využívat MS Teams pro komunikaci a spolupráci se studenty a kolegy. Během workshopu se účastníci naučí základní orientaci v MS Teams a seznámí s klíčovými funkcemi a nástroji, které jim umožní účelně organizovat výuku, sdílet materiály a komunikovat v reálném čase. Program je zaměřen na představení efektivní spolupráce v rámci týmových kanálu, správu úkolů a integraci MS Teams s dalšími nástroji. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • seznámili se s prostředím MS Teams • používali chat, videohovory a týmové kanály pro efektivní komunikaci se studenty a kolegy • vytvořili a spravovali týmy a kanály pro jednotlivé třídy včetně sdílení souborů • seznámili se s dalšími aplikacemi a nástroji, např. s akcelerátory učení, aplikacemi, které dokáží sledovat výkon žáka a podle toho přizpůsobovat zadání úkolu a práci s jeho chybami |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 4 hod. |
Rozsah | 4 hodiny |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Lukáš Malecha | malecha@zvas.cz | | +420608652718 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | Jonáš Benjamin Tekel |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ a SŠ |
Oblast | Digitální kompetence |
Anotace | Připravili jsme pro vás workshop, který vám představí fascinující svět umělé inteligence a ukáže vám, jak ji efektivně a bezpečně využít ve výuce. Zjistěte, jak vám AI může usnadnit práci a zároveň obohatit výuku. Na workshopu se seznámíte s nástroji: ChatGPT, Perplexity, Ideogram a Gamma.app. Vyzkoušíte si, jak je využít k tvorbě poutavých výukových materiálů, prezentací, interaktivních úloh a projektů. Dozvíte se, jak s pomocí AI personalizovat výuku a lépe reagovat na individuální potřeby studentů. Důležitou součástí workshopu je také seznámení s bezpečnostními aspekty a hrozbami AI. Ukážeme vám, jaká data do AI nástrojů nezadávat a jak chránit soukromí studentů. Probereme také nové možnosti AI kyberšikany a jak se proti ní bránit. Přijďte se inspirovat a objevte s námi potenciál AI ve vzdělávání! |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • prozkoumali konkrétní AI nástroje: ChatGPT, Perplexity, Gamma.app a Ideogram • seznámili se s konkrétními příklady a postupy, jak začlenit umělou inteligenci do každodenní pedagogické praxe |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 4 hod. |
Rozsah | 4 hodiny |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Lukáš Malecha | malecha@zvas.cz | | +420608652718 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 12:30 |
Lektor | Jonáš Benjamin Tekel |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ a SŠ |
Oblast | Digitální kompetence |
Anotace | Prohlubte své znalosti AI a držte krok se současným technologickým vývojem ve vzdělávání na tomto navazujícím workshopu. Na tomto setkání si ukážeme jak efektivně komunikovat s AI a formulovat přesné prompty, podíváme se na pokročilé techniky práce s AI nástroji: ChatGPT, Perplexity, Ideogram a Gamma.app. Vytvoříme si vlastní "AI agenty" pro specifické výukové cíle a potřeby studentů. Na závěr si dopřejeme prostor pro sdílení zkušeností s využitím AI ve výuce a podíváme se na etické a pedagogické aspekty s důrazem na udržitelnost znalostí AI v kontextu neustálého vývoje technologií. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • zjistili, jak efektivně formulovat prompty pro přesnější a užitečnější výstupy • vytvořili vlastní AI agenty, kteří budou přizpůsobeni specifickým výukovým cílům a potřebám studentů • sdíleli zkušenosti s využitím AI ve výuce, inspirovali se a získali praktické tipy pro její efektivní zapojení do pedagogické praxe |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 4 hod. |
Rozsah | 4 hodiny |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Lukáš Malecha | malecha@zvas.cz | | +420608652718 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 14:00 - 17:15 |
Lektor | Mgr. Monika Landkammerová, PhDr. František Rozum |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Vzdělávací workshop je navržen tak, aby učitelům poskytl praktické dovednosti a inspiraci pro efektivní plánování tematických dnů, které podpoří aktivní zapojení žáků. Během programu se účastníci naučí, jak vytvořit smysluplný koncept od výběru vhodného tématu až po jeho propojení s konkrétními vzdělávacími cíli, jak kombinovat různé obory do jednotného zážitku, který stimuluje kreativitu, kritické myšlení a spolupráci mezi žáky. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • získali inspiraci a didaktické postupy k plánování tematického dne • prožili ukázkové lekce respektující konstruktivistický model učení E-U-R • analyzovali použité metody a techniky, vyhodnotili jejich roli v procesu učení žáků • ve skupině navrhli dílčí témata, která propojí s činností žáků, definují jejich vzdělávací cíle • vyvodili smysl tematického plánování • inspirovali se knihami podporujícími oborové čtenářství |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | Na zakázku,- Kč |
Certifikace | 2028-00-19 |
Kontakt | Bc. Nikola Hrůšová, DiS. | hrusova@zvas.cz | +420387007116 | +420739027926 |
Poznámky | Školení pro sborovnu |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | Mgr. Michaela Kotlasová |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ a SŠ |
Oblast | Digitální kompetence |
Anotace | Workshop je určen pro učitele, kteří chtějí získat hlubší dovednosti v ovládání a programování micro:bitu. Účastníci se podrobně seznámí s hardwarem včetně LED diod, tlačítek, senzorů a dalších periferií a prostředím MakeCode využívaném k programování micro:bitu. Naučí se vytvářet základní programovací koncepty v blokovém programovacím jazyce. V průběhu workshopu s lektorem i samostatně vytvoří několik praktických projektů pro ovládání LED diod a tlačítek, které mohou následně využít ve výuce. Workshop je navržen tak, aby učitelé získali praktické zkušenosti a byli schopni efektivně integrovat micro:bit do svých hodin. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • seznámili se s micro:bity, jejich funkcemi a možnostmi využití ve výuce • seznámili se s základními programovacími koncepty a naučili se vytvářet programy pomocí blokového programování v prostředí MakeCode • vyzkoušeli si několik praktických projektů, které mohou následně využít ve svých hodinách, například ovládání LED diod, tlačítek, senzorů a dalších periferií • efektivně integrovali micro:bit do různých předmětů a motivovali své studenty k učení prostřednictvím praktických projektů • sdíleli své zkušenosti a nápady s ostatními učiteli a diskutovali o nejlepších postupech a strategiích pro výuku s micro:bitem • získali přístup k dalším zdrojům a materiálům, které jim pomohou při dalším rozvoji jejich dovedností a při přípravě výukových materiálů |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Lukáš Malecha | malecha@zvas.cz | | +420608652718 |
Poznámky |
Druh | kurz |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 9:00 - 15:30 |
Lektor | Mgr. Veronika Míková, Mgr. Lucie Hronová, Mgr. Milena Peroutková, Mgr. Monika Landkammerová; Mgr. Vendula Jirsová; Mgr. Kristýna Nováková |
Určeno | Vstupní požadavky: minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou získané ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání |
Oblast | Kvalifikační studia |
Anotace | Absolvent kurzu získá kvalifikaci:
Průběh studia: Studium je organizačně a časově rozloženo do 3 základních modulů. Základní modul je společný pro všechny typy Studia pedagogiky. V případě, že se uchazeč zapíše do různých oborů Studia pedagogiky, je tento základní modul prostupný a uznatelný. Zbývající 2 moduly – specializační a praktický – jsou určeny výhradně pro zaměření oboru asistent pedagoga.
Témata setkání ZÁKLADNÍ MODUL / 48 hodin
SPECIALIZAČNÍ MODUL / 32 hodin
PRAKTICKÝ MODUL / 40 hodin
Pedagogická praxe
Studijní opora, portfolio pracovních materiálů
|
Cíle | Absolvent získá kompetence v oblasti pedagogiky a psychologie, které podmiňují výkon činnosti asistenta pedagoga dle § 22, odst. 1 písm. c) zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů a § 1 odst. 1 písm. b) vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků. |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 85 %, tj. 102 hod. |
Rozsah | 120 hodin |
Cena | 13500,- Kč |
Certifikace | MŠMT č.j. 25791/2023-5-520 |
Kontakt | Mgr. Milena Peroutková | peroutkova@zvas.cz | | +420608129707 |
Poznámky | ÚDAJE DO PŘIHLÁŠKY: pokud budete poplatek hradit sami, do údaje Přesný název organizace a adresa uveďte prosím adresu vašeho bydliště; místo IČ napište číslici 0 V poplatku je zahrnuto studium, studijní materiály, vstup do knihovny ZVaS Tábor nebo zapůjčení čtečky na pobočce v Českých Budějovicích i poplatek za zkoušku. |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 hod |
Lektor | Ing. Pavel Březina |
Určeno | nadaní žáci 12 - 15 let |
Oblast | Člověk, zdraví a bezpečí |
Anotace | Setkání je určeno nadaným žákům, kteří se chtějí seznámit se základy sebeobrany a naučit se, jak se lépe vypořádat s náročnými situacemi. Akce je zaměřena na ty, kteří se cítí méně sebejistě v konfrontacích nebo mají obavy z fyzických konfliktů. Poskytne jim nástroje, jak zlepšit jejich sebevědomí a naučí je, jak se za sebe bezpečně postavit. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci / účastnice: • seznámili se s filozofií sebeobrany a strategií boje se soupeřem • dokázali předcházet napadení • zvládli komunikaci s agresivním jedincem • absolvovali praktický nácvik základů tradičního bojového umění |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 6 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Olga Blechová | blechova@zvas.cz | | +420608152881 |
Poznámky | Z jedné školy se může přihlásit nejvíce 7 žáků / žákyň. Žáci / žákyně i pedagogický doprovod se přihlašují samostatně. Kontaktní údaje pro přihlášku žáka / žákyně může poskytnout pedagogický doprovod. Akce je hrazena z příspěvku Jihočeského kraje. Občerstvení včetně nápojů je zajištěno. |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | Mgr. Veronika Batelková |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ a SŠ |
Oblast | Člověk a společnost |
Anotace | Celodenní interaktivní workshop zaměřený na pedagogy, kteří chtějí lépe porozumět médiím a rozvíjet kritické myšlení u svých žáků. Účastníci se seznámí se základy mediální gramotnosti, procvičí si dovednosti pro analýzu médií, jejich vlivů a získají konkrétní návody, jak toto téma integrovat do různých předmětů. Během workshopu si vytvoří vlastní výukové materiály a vyzkouší je v simulovaných výukových situacích. Program nabízí moderní přístupy, které zapojí žáky a pomohou jim lépe se orientovat v současném mediálním světě. |
Cíle | Účastník / účastnice vzdělávacího programu: • získá přehled o základních pojmech mediální gramotnosti • rozliší různé typy médií a jejich vlivy • seznámí se s aktivitami, které jim pomohou začlenit mediální výchovu do výuky • vytvoří vlastní vzdělávací materiály zaměřené na mediální gramotnost |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Lukáš Malecha | malecha@zvas.cz | | +420608652718 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 14:00 - 17:15 |
Lektor | Mgr. Monika Landkammerová, PhDr. František Rozum |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Vzdělávací workshop je navržen tak, aby učitelům poskytl praktické dovednosti a inspiraci pro efektivní plánování tematických dnů, které podpoří aktivní zapojení žáků. Během programu se účastníci naučí, jak vytvořit smysluplný koncept od výběru vhodného tématu až po jeho propojení s konkrétními vzdělávacími cíli, jak kombinovat různé obory do jednotného zážitku, který stimuluje kreativitu, kritické myšlení a spolupráci mezi žáky. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • získali inspiraci a didaktické postupy k plánování tematického dne • prožili ukázkové lekce respektující konstruktivistický model učení E-U-R • analyzovali použité metody a techniky, vyhodnotili jejich roli v procesu učení žáků • ve skupině navrhli dílčí témata, která propojí s činností žáků, definují jejich vzdělávací cíle • vyvodili smysl tematického plánování • inspirovali se knihami podporujícími oborové čtenářství |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | Na zakázku,- Kč |
Certifikace | 2028-00-19 |
Kontakt | Bc. Nikola Hrůšová, DiS. | hrusova@zvas.cz | +420387007116 | +420739027926 |
Poznámky | Školení pro sborovnu |
Druh | seminář |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | MgA. Eva Volfová |
Určeno | učitelé VV (1., 2., stupeň ZŠ, ZUŠ) |
Oblast | Umění a kultura |
Anotace | Vyzkoušíte si nové možnosti jak přistupovat k textilu nejen ve výtvarné výchově. Zažijete netradiční textilní dobrodružství. Roztřídíte různé typy úkolů podle jejich jejich dopadu na žáky. Prověříte, proč je vhodné se žáky otvírat téma globálního textilu a získáte inspiraci a několik tipů, jak toto téma otevírat. Ujistíte se, že v současnosti, kdy strmě roste množství textilního odpadu, je důležité posilovat u žáků a studentů spotřebitelskou odpovědnost. Budete mít příležitost k vlastní tvůrčí práci. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • inspirovali se a osvojili si nové tvůrčí činnosti spojené s textilem v oblasti tvorby a materiálového vnímání • zažili proces tvorby, obohatili svůj rejstřík výtvarných prostředků • seznámili se s konkrétními problémy současné textilní globální produkce • vyzkoušeli si vybrané úlohy jak na tyto problémy se žáky výtvarně reagovat • navrhli vlastní řešení zadaných úloh a vytvořili si varianty zadání pro své žáky |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Ing. Petra Hrůšová | petra.hrusova@zvas.cz | +420389822735 | +420605232180 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | přednáška |
---|---|
Forma | online / synchronní |
Čas | od 13:00 |
Lektor | doc. Mgr. Erik Gilk Ph.D. |
Určeno | učitelům všech typů středních škol |
Oblast | Český jazyk a literatura |
Anotace | Z převážné části půjde o frontální přednáškou s menším zastoupením seminárních diskusí nad vybranými problémy a jevy a společných intepretací ukázek vybraných prozaických děl. Přednášková část bude zaměřena na definici žánru historického románu, okolnosti jeho vzniku a obzvláště vývoj žánru v české literatuře od svého zrození začátkem 19. století až do současnosti. |
Cíle | Účastník / účastnice vzdělávacího programu: • seznámí se s proměnami historického románu v české literatuře • získá informace o v čase se proměňujících typech historických románů • interpretuje historickou fikci a sdílí své čtenářské zkušenosti s historickým románem |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 4 hod. |
Rozsah | 4 hodiny |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Ing. Petra Hrůšová | petra.hrusova@zvas.cz | +420389822735 | +420605232180 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 13:00 hod. |
Lektor | Mgr. Dana Jarošová |
Určeno | pedagogičtí pracovníci 1. stupeň ZŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Workshop představí jednoduché, ale efektivní aktivity, které lze snadno začlenit do výuky ve všech ročnících 1. stupně ZŠ. Jejich největší přínos spočívá v tom, že pomáhají vytvářet podnětné prostředí pro všechny žáky. Dokáží smysluplně zapojit nejen nadané žáky, ale i nadané s poruchami učení či méně průbojné osobnosti; rozvíjejí jejich schopnost přemýšlet, posilují sociální dovednosti, kreativitu a sebereflexi. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • získali nástroje, jak efektivně zapojit nadané žáky • seznámili se s nabídkou činností, které rozvíjí kreativitu a schopnost sebereflexe žáků |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 4 hod. |
Rozsah | 4 hodiny |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Olga Blechová | blechova@zvas.cz | | +420608152881 |
Poznámky | Akce je hrazena z příspěvku Jihočeského kraje. Občerstvení včetně nápojů zajištěno. |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 9:00 - 16:00 |
Lektor | PhDr. Mgr. Petr Brichcín Ph.D., MBA |
Určeno | Členové širšího vedení SŠ, VOŠ a konzervatoří |
Oblast | Vedení škol |
Anotace | Workshop je zaměřený na přípravu na náročné komunikační situace. Umožní vám lépe porozumět procesu a kontextu komunikace, seznámíte se s efektivními strategiemi pro zvládání obtížných rozhovorů a také si je v bezpečném prostředí vyzkoušíte. Získáte tak větší jistotu a oporu pro situace, do kterých se při práci ve vedení školy dostáváte. |
Cíle | Účastník / účastnice vzdělávacího programu: • připomene si proces komunikační situace a důležitost stanovení jejího cíle • získá základní schémata pro náročné komunikační situace • vědomě a detailně se připraví na náročnou komunikační situaci • nacvičí si komunikační situaci s využitím přípravy v bezpečném prostředí se zpětnou vazbou |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Ing. Zuzana Bukovská | bukovska@zvas.cz | | +420605572839 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 14:00 - 17:15 |
Lektor | Mgr. Ivana Neumannová, Mgr. Jitka Vodáčková |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Vzdělávací workshop je navržen tak, aby učitelům poskytl praktické dovednosti a inspiraci pro efektivní plánování tematických dnů, které podpoří aktivní zapojení žáků. Během programu se účastníci naučí, jak vytvořit smysluplný koncept od výběru vhodného tématu až po jeho propojení s konkrétními vzdělávacími cíli, jak kombinovat různé obory do jednotného zážitku, který stimuluje kreativitu, kritické myšlení a spolupráci mezi žáky. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • získali inspiraci a didaktické postupy k plánování tematického dne • prožili ukázkové lekce respektující konstruktivistický model učení E-U-R • analyzovali použité metody a techniky, vyhodnotili jejich roli v procesu učení žáků • ve skupině navrhli dílčí témata, která propojí s činností žáků, definují jejich vzdělávací cíle • vyvodili smysl tematického plánování • inspirovali se knihami podporujícími oborové čtenářství |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | Na zakázku,- Kč |
Certifikace | 2028-00-19 |
Kontakt | Bc. Nikola Hrůšová, DiS. | hrusova@zvas.cz | +420387007116 | +420739027926 |
Poznámky | Školení pro sborovnu. |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 8:00 hodin |
Lektor | Mgr. Bc. Markéta Weber |
Určeno | pedagogičtí pracovníci výtvarné výchovy a volnočasových aktivit |
Oblast | Umění a kultura |
Anotace | Workshop vás zavede do světa grafických technik tisku z výšky a ukáže, jak je kreativně využít ve výuce. Čekají na vás nejen teoretické základy, ale i inspirativní praktické ukázky a nácvik jednotlivých postupů. Po absolvování workshopu budete připraveni obohatit svou výuku o originální grafické aktivity, které snadno přizpůsobíte věku i individuálním potřebám svých studentů. |
Cíle | Účastník vzdělávacího programu: • pojmenuje základní principy grafických technik, jejich specifika, možnosti a využití v pedagogické praxi • vyzkouší si grafické techniky tisku z výšky (tisk z koláže, sádroryt, linoryt) a jejich možné propojení s dalšími technikami (slepotisk, frotáž), které budou doplněny o ukázky z historie výtvarného umění pro širší kontext • seznámí se s vhodnými materiály a postupy grafických projektů i v omezených podmínkách učeben včetně nízkonákladové výroby (odpadových materiálů) • vytvoří si “grafickou kuchařku” |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Nikola Hrůšová, DiS. | hrusova@zvas.cz | +420387007116 | +420739027926 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 9:00 - 16:00 |
Lektor | Mgr. Karel Opravil, Mgr. Marek Tvrdoň |
Určeno | Vedení mateřských škol |
Oblast | Vedení škol |
Anotace | Dvoudenní workshop je zaměřený na vedení mateřské školy v běžných i krizových situacích. Čekají vás dva dny práce aktivními metodami, ve kterých budete společně s lektory hledat odpovědi na své otázky a věnovat se tématům, která s efektivním vedením souvisí. VIZE ŠKOLY Jak proměnit sen v realitu aneb jak dostat do života školy vizi, se kterou jsem šla (šel) do konkurzu. Jak pro vizi nadchnout tým, rodiče, zřizovatele. Jak přes vizi propojit vše, co se ve škole děje, abychom drželi směr, kterým chceme jít. VEDENÍ LIDÍ Jak pracovat s těmi, kteří jsou moje krevní skupina, umí a chtějí. Jak pracovat s těmi, kteří zatím neumí, ale chtějí. Jak pracovat s těmi, kteří neumí, nechtějí, a ještě hází druhým klacky pod nohy. VÝBĚR LIDÍ DO TÝMU, VEDENÍ POHOVORU Mám ujasněno, koho hledám, nebo potřebuji jen zaplácnout místo? Jak vést pohovor, abych nešlápl/a vedle a vybral do týmu toho pravého? PRAVIDLA Jak nastavit pravidla, která propojí školu. Jak pomocí pravidel propojit učitele, kteří nejsou totožná krevní skupina. Jak postupovat, když lidé porušují domluvená pravidla. KOMUNIKACE Jak vytvářet pozitivní obraz školy a jak ho soustavně podporovat. Náročná komunikace (s rodiči, s nerespektujícími kolegyněmi, s manipulátory, s vyhledávači konfliktů, se zřizovatelem). ZLODĚJI ČASU, PSYCHOHYGIENA Kdo (co) mně nejčastěji krade čas a jak tomu zabránit? Jak být ve své práci efektivní. Jak na úkor práce nešidit vlastní rodinu. Jak v ředitelském křesle nevyhořet. |
Cíle | Účastník / účastnice vzdělávacího programu: • diskutuje o mechanismech řízení mateřské školy, a to jak v běžných, tak v krizových situacích, posoudí, jak je používá ve své škole a navrhne, jak s jejich pomocí vedení školy zefektivnit • vyvodí prvky, které ovlivňují motivovanost a komunikaci v pracovním týmu a prozkoumá možnosti, jak je ve své práci využít |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 12 hod. |
Rozsah | 16 hodin |
Cena | 5100,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Ing. Zuzana Bukovská | bukovska@zvas.cz | | +420605572839 |
Poznámky |
Druh | kurz |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | vždy od 8:30 |
Lektor | Mgr. Štěpánka Baierlová |
Určeno | učitelé informatiky na 2. stupni ZŠ |
Oblast | Informatika |
Anotace | Vzdělávací program je zaměřen na rozvoj didaktických dovedností učitelů informatiky s důrazem na moderní metody a formy výuky. Program je rozdělen do pěti částí, ve kterých se účastníci více ponoří do jednotlivých oblasti nové informatiky v návaznosti na revidovaný RVP ZV: data, informace a modelování; algoritmizace a programování; informační systémy a digitální technologie. Program nabízí praktické lekce v roli žáků, následnou reflexi z pohledu učitele, propojení s teorií, aby vše dávalo smysl, ukázky metod kritického myšlení a formativního přístupu, abychom co nejvíce podpořili aktivní zapojení žáků a rozvoj jejich kritického myšlení a samostatnosti. Součástí programu je také reflexe vlastní práce a sdílení zkušeností, které umožňují učitelům vzájemně se inspirovat a zlepšovat kvalitu výuky na svých školách. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • zažili praktické lekce v roli žáků tak, aby je hned mohli přenést do svých tříd • v návaznosti na prožité lekce prozkoumali očekávané výsledky učení v revidovaném RVP • seznámili se s metodami kritického myšlení a vyzkoušeli si jejich zapojení do výuky informatiky tak, aby žáky vedli k samostatnému a kritickému myšlení • zorientovali se v tom, jaké strategie formativního přístupu se odehrávají ve fázi plánování výuky, jaké v době učení a jak pracovat s hodnocením, které podporuje proces učení • navrhli plán vlastní výuky |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 80 %, tj. 32 hod. |
Rozsah | 40 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Bc. Lukáš Malecha | malecha@zvas.cz | | +420608652718 |
Poznámky | Předpokládané termíny: 28.4.; 2. 6.; 8. 9.; 6. 10.; 10. 11. 2025 |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 hod |
Lektor | Ing. Petr Jedinák |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ, SŠ |
Oblast | Digitální kompetence |
Anotace | Potřeba začlenit fotografii do výuky výtvarné výchovy reflektuje změny ve způsobech mezilidské komunikace a skutečnost, že současný technologický pokrok umožňuje fotografovat každému. Kombinace těchto jevů vede k přirozené nadprodukci fotografií v našem životě. Samozřejmost, se kterou vznikají, a zároveň jejich převažující nevalná úroveň, si žádá kultivaci vnímání fotografie, včetně schopnosti ji tvořit. Obsahem workshopu je seznámení pedagogů s metodikou výuky fotografie v rámci výtvarné výchovy na školách. Účastníci kurzu se seznámí s řadou kreativních cvičení a námětů, které systematicky rozvíjejí vnímání žáků a efektivně řeší problém jejich odlišné míry nadání pro klasické výtvarné techniky. Workshop představí přes dvacet příkladů fotografických cvičení. Kromě samotného zadání fotografického úkolu bude též představen umělecko-historický kontext, příklady řešení vybranými světovými autory, ukázky prací žáků a poznatky z přímé pedagogické praxe. Každý z účastníků obdrží v rámci workshopu metodické listy jednotlivých úkolů, vč. doporučené obrazové dokumentace. |
Cíle | Účastník / účastnice: • rozpozná a využívá základní teoretické poučky vnímání obrazu • analyzuje fotografické práce světových autorů s ohledem na možnost využití ve vlastní tvorbě • na základě provedeného rozboru tvoří kritické texty a debatuje s žáky, rozvíjí jejich verbální dovednosti a kritické myšlení • při realizaci jednotlivých kreativních zadání kombinuje osvědčené kompoziční postupy • využívá získaných dovedností k tlumočení vlastních myšlenek obrazem • využívá metodické listy ve své výuce anebo z nich čerpá inspiraci při přípravě a realizaci vlastní výuky se zaměřením na fotografii • podpoří vlastní rozvoj digitální gramotnosti |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Ing. Petra Hrůšová | petra.hrusova@zvas.cz | +420389822735 | +420605232180 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 9:00 - 15:30 |
Lektor | Mgr. Eva Soukup |
Určeno | pedagogičtí pracovníci MŠ, ZŠ, SŠ |
Oblast | Psychologie, soft skills |
Anotace | Workshop nabídne vysvětlení, proč si s žáky tak často nerozumíme, a jak změna přístupu učitele může zlepšit vztahy ve třídě. Zaměříme se na vývojové potřeby dětí v jednotlivých obdobích jejich života a prozkoumáme, jak vytvořit prostředí, které jim umožňuje tyto potřeby naplnit. Společně se podíváme na roli emocí a jejich vliv na proces učení, včetně toho, jak podporovat rozvoj emoční inteligence u dětí. Získáte praktické nástroje pro podporu vnitřní motivace a postupy, jak vhodně reagovat na problematické chování žáků. Vše probereme velmi konkrétně na příkladech z praxe a čas věnujeme i vašim otázkám a situacím. |
Cíle | Účastník / účastnice vzdělávacího programu: • seznámí se s významem a dopadem přístupu učitele na klima ve třídě • pojmenuje hlavní vývojové potřeby dětí v jednotlivých obdobích a určí, který obranný mechanismus dítě volí a proč • uvědomuje si význam bezpečí a smysluplnosti ve výuce • uvědomuje si, čím může u žáků ohrožovat naplnění jejich důležitých potřeb |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 16 hod. |
Rozsah | 16 hodin |
Cena | 3500,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Milena Peroutková | peroutkova@zvas.cz | | +420608129707 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | 9:00 - 17:00 |
Lektor | doc. PhDr. Hana Kasíková CSc. |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ a SŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Dvoudenní setkání k odpovědnému učení věnujeme vzdělávacím strategiím, které jsou založeny na vzájemném učení jak žáků, tak učitelů. Společně prozkoumáme způsoby, kterými se zakládá fungující spolupráce a kooperativní učení. Prohloubíme dovednosti plánovat, realizovat a hodnotit kooperativní učební situace. Zaměříme se na strategie a techniky jednodušší na organizaci i čas, ale i na komplexnější struktury, např. kooperativní projekty. Diskutovány budou jejich varianty pro různé podmínky na školách. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci / účastnice: • porozuměli tomu, jak se nastavuje fungující spolupráce a účinné kooperativní učení • vyzkoušeli si variabilní strategie a techniky kooperativního učení • vyhodnotili jejich optimální podobu pro podmínky svých předmětů • vyzkoušeli si způsoby, jak formovat a kultivovat sociální dovednosti pro práci v malých skupinách • porozuměli tomu, jak důraz na spolupráci a spolupracující učení souvisí s přeměnou vzdělávacího prostředí • srovnali příklady dobrých praxí profesních učících se skupin • zvažovali možnosti těchto spolupracujících profesních společenství podle podmínek škol |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 12 hod. |
Rozsah | 16 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | PhDr. František Rozum | rozum@zvas.cz | +420389822730 | +420774431223 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | seminář |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 hod. |
Lektor | PhDr. Rastislav Jankula |
Určeno | pedagogičtí pracovníci ZŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Kreativní techniky, které lze použít v různých předmětech a tématech, jsou způsoby, jak podporovat a rozvíjet kreativitu, fantazii a invenci žáků a pedagogů. Přinášejí nové nápady, zlepšují paměť, koncentraci a pozornost, zvyšují motivaci a rozvíjejí osobnost žáka a jeho sebevědomí. Jsou zároveň zábavné a prožitkové, což přispívá k dobré atmosféře ve třídě. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • seznámili se s různými metodami aktivizačních technik, které lze používat ve výuce • prakticky zažili, jak tyto techniky aplikovat ve výuce dle tématu, obsahu a cílů výuky |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Olga Blechová | blechova@zvas.cz | | +420608152881 |
Poznámky | Akce je hrazena z příspěvku Jihočeského kraje. Občerstvení včetně nápojů zajištěno. |
Druh | seminář |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | Ing. Petr Pavlík Ph.D. |
Určeno | pedagogové 2. st. ZŠ; SOŠ a SOU; gymnázia; VOŠ |
Oblast | Člověk a příroda (fyzika, chemie, přírodopis) |
Anotace | Vzdělávací program se zaměřuje na inovativní metody výuky energetiky a energetických zdrojů, propojující teorii s praktickými experimenty. Účastníci se seznámí s principy fungování různých energetických zdrojů, jejich výhodami, nevýhodami a možnostmi přechodu k nízkoemisním alternativám. Praktická část kurzu nabídne ukázky demonstračních modelů a experimentů, včetně využití 3D tisku, pro zkvalitnění výuky. Program rozvíjí pedagogické dovednosti a poskytuje konkrétní návody pro realizaci výuky s využitím edukačních modelů a experimentálních aktivit. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci / účastnice: • upevnili si a rozšířili kompetence pro výuku témat energie a energetika ve fyzice, chemii a dalších přírodovědných předmětech • získali praktické návody na realizaci experimentů souvisejících s funkcí jednotlivých energetických zdrojů • orientovali se v dostupnosti a využití demonstračních modelů v praktické výuce • získali náměty k realizaci praktických a experimentálních činností v předmětech jako je fyzika, chemie a další přírodovědné předměty |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 80 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Ing. Petra Hrůšová | petra.hrusova@zvas.cz | +420389822735 | +420605232180 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | seminář |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | Mgr. Miloslav Hubatka |
Určeno | všichni pedagogičtí pracovníci |
Oblast | Průřezové téma: Péče o wellbeing |
Anotace | Učíte druhé, ale myslíte i na sebe? Práce ve školství je náročná. Často dáváte maximum druhým, ale zapomínáte na sebe. Seminář je určen pedagogickým pracovníkům základních a středních škol, kteří chtějí včas rozpoznat příznaky vyhoření a naučit se, jak s nimi účinně pracovat. Dozvíte se, co jsou nejčastější spouštěče stresu v učitelské profesi, jak fungují emoce a jak s nimi vědomě zacházet. Součástí semináře je také jednoduchý test míry aktuálního stresu a praktické tipy, jak budovat zdravou rovnováhu mezi prací a osobním životem. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • naučili se identifikovat vyhoření už v prvním stadiu a rozpoznali i vážnější stadia ohrožení • poznali nejčastější spouštěče a seznámili se s technikami, jak s nimi pracovat a zvládat je • seznámili se se základy práce s emocemi • identifikovali své hodnoty, potřeby a životní postoje • otestovali, jak jsou aktuálně ohroženi mírou stresu • naučili se několik technik, jak identifikovat a následně zvládat konkrétní náročné životní a profesní situace • seznámili se se základy optimální rovnováhy mezi osobním a pracovním životem |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 75 %, tj. 6 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Ing. Petra Hrůšová | petra.hrusova@zvas.cz | +420389822735 | +420605232180 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 13:00 hod. |
Lektor | PhDr. Sylva Peclinovská, PhD. |
Určeno | pedagogičtí pracovníci 1.st. ZŠ |
Oblast | Matematika a její aplikace |
Anotace | Gradované úlohy představují efektivní nástroj pro diferenciaci výuky. Mohou jednak pomoci nastavit úroveň úloh odpovídající individuálním potřebám žáků, ale zároveň i pomoci s diagnostikováním úrovně porozumění žáka pro plánování další výuky, V rámci workshopu se zaměříme na principy tvorby gradovaných úloh na základě různých gradačních parametrů a na možnosti jejich využití při výuce matematiky v různých ročnících 1. st. ZŠ. Vyzkoušíme si, jak s minimální investicí času vytvořit sadu úloh se stupňující náročností a jak tuto sadu efektivně zařadit do výuky. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • porozuměli principům gradace matematických úloh • získali praktické tipy na tvorbu a implementaci těchto úloh do výuky |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 4 hod. |
Rozsah | 4 hodiny |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Mgr. Olga Blechová | blechova@zvas.cz | | +420608152881 |
Poznámky | Akce je hrazena z příspěvku Jihočeského kraje. Občerstvení včetně nápojů zajištěno. |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 hod |
Lektor | Mgr. Lucie Čechová |
Určeno | pedagogové 1. a 2. stupně ZŠ |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Workshop nabídne konkrétní nástroje pro efektivní využití učících se stanovišť ve výuce. Účastníci si vyzkouší, jak připravit, organizovat a vyhodnocovat aktivity, které zapojí celou třídu. Zaměříme se na způsoby, jak pracovat se žáky různého tempa a jak přistupovat k jejich individuálním potřebám. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • seznámili se s různými typy stanovišť a jejich efektivním využitím v různých výukových situacích • osvojili si praktické dovednosti v přípravě, organizaci výukových stanovišť i vyhodnocování aktivit |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 2255,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | PhDr. František Rozum | rozum@zvas.cz | +420389822730 | +420774431223 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 hod |
Lektor | Mgr. Kateřina Hříbal |
Určeno | pedagogové cizích jazyků 1. a 2. stupně ZŠ |
Oblast | Cizí jazyky |
Anotace | Workshop nabídne další možnosti, jak se žáky efektivně trénovat a používat slovní zásobu ve výuce cizího jazyka. Vyzkoušíte si prakticky různé metody, jak kategorizovat a hravě pracovat se slovíčky, aby byly lekce zábavné a pro žáky motivující. Zároveň si navrhneme různé způsoby, jak aktivity přizpůsobit, aby odpovídaly různým úrovním obtížnosti. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci: • objevili efektivní metody pro práci se slovní zásobou založené na kategorizaci a organizaci slovíček • vyzkoušeli různé techniky pro zapojení žáků do učení nových slov a jejich praktického používání |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 2255,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | PhDr. František Rozum | rozum@zvas.cz | +420389822730 | +420774431223 |
Poznámky |
Druh | workshop |
---|---|
Forma | prezenční |
Čas | od 9:00 |
Lektor | Helena Žahourová |
Určeno | pedagog ZŠ 1. i 2. stupně ZŠ, asistent pedagoga |
Oblast | Pedagogické kompetence |
Anotace | Kognitivní trénink pomáhá žákům si pro ně zábavným způsobem trénovat svoji paměť, soustředění, pozornost, kreativitu, slovní zásobu, logiku, myšlení a další rozumové schopnosti. Pokud je do tohoto tréninku zapojena i učební látka, je to pro žáky další forma, jak se mohou učit kreativně a aktivně a vede k jejímu lepšímu pochopení a zapamatování. Společné úkoly při kognitivním tréninku navíc pomáhají rozvíjet spolupráci a komunikaci mezi žáky. |
Cíle | V programu vytvoříme podmínky pro to, aby účastníci / účastnice: • pochopili, co je kognitivní trénink a v čem je pro žáky přínosný • seznámili se s tipy, jak může kognitivní trénink vypadat • vyzkoušeli si vytvořit svoje vlastní úkoly v rámci kognitivního tréninku žáků • věděli, jak kognitivní trénink zařadit do výuky • mohli se inspirovat i svými nápady navzájem |
Účast | Minimální míra účasti pro úspěšné absolvování 100 %, tj. 8 hod. |
Rozsah | 8 hodin |
Cena | 0,- Kč |
Certifikace | |
Kontakt | Ing. Petra Hrůšová | petra.hrusova@zvas.cz | +420389822735 | +420605232180 |
Poznámky |
Seminář je určen pro učitele z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje. V této souvislosti může evaluátorka projektu kontaktovat účastníky s žádostí o vyplnění krátkého online dotazníku za účelem zhodnocení dopadu realizované projektové aktivity na cílovou skupinu. |
![]() |
ERUDITUS - katalog školení | © 2011–2025 ZVaS České Budějovice, vytvořilo studio MARKOnet.cz