Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a
Středisko služeb školám, České Budějovice, Nemanická 7

Vzdělávací semináře

Aktuálně vypsané semináře najdete v našem katalogu.

Interaktivní učební materiály: Canva a AI ve vzdělávání

Datum konání: 26. 02. 2024

Lektor: Mgr. Filip Jelínek

Počet účastníků: 13

Vzdělávací semináře z projektu Education for Tomorrow AT-CZ můžeme považovat za zahájené! V pondělí 26. 2. se konal vůbec první vzdělávací seminář, realizovaný z tohoto projektu. Zaměřený byl na tvorbu interaktivních učebních materiálů pomocí aplikace Canva. Účastníci, kteří se k nám sjeli z nejrůznějších koutů Jihočeského kraje, se tak dozvěděli, nejen jak a k čemu používat tuto skvělou aplikaci, ale také si vyzkoušeli nejrůznější AI nástroje, které jsou v Canvě integrovány. Připravit tak pracovní listy, pozvánky, plakáty nebo úžasné prezentace už nebude žádný problém!

Komplexní úvod do umělé inteligence pro učitele 1. stupně

Datum konání: 26. 03. 2024

Lektor: Ing. Radovan Lupták

Počet účastníků: 19

Umělá inteligence hýbe světem a ani my nejsme pozadu. Na dalším vzdělávacím semináři z projektu Education for Tomorrow AT-CZ se učitelé z prvního stupně základních škol dozvěděli spoustu užitečných rad a tipů, jak implementovat nástroje umělé inteligence do své učitelské praxe. Nejprve se seznámili s principem fungování umělé inteligence a následně si vyzkoušeli řadu aplikací a programů, mezi kterými nechyběl například ChatGPT či Copilot. Na závěr získali několik doporučení, jak v těchto aplikacích pracovat i s žáky, a nechyběla ani obsáhlá diskuze o etice a budoucnosti školní výuky.

Komplexní úvod do umělé inteligence pro učitele

Datum konání: 23. 04. 2024

Lektor: Ing. Radovan Lupták

Počet účastníků: 16

Po úspěšném semináři pro učitele prvního stupně základních škol zaměřil nyní projekt Education for Tomorrow AT-CZ pozornost na pedagogy druhého stupně a středních škol. Učitelé se dozvěděli mnoho praktických rad a tipů, jak začlenit nástroje umělé inteligence do své výuky. Nejprve byli seznámeni se základními principy fungování umělé inteligence a následně si vyzkoušeli různé aplikace a programy, včetně ChatGPT a Copilot. Seminář byl zakončen doporučeními, jak efektivně využívat tyto nástroje se studenty, a nechyběla ani hluboká diskuze o etických aspektech a budoucnosti školní výuky.